Pierre Soulages (f. Rodez 1919, d. Nimes 2022)
“Lithographie no. 39”, 1977. Sign. Soulages, 56/115. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×76.
Litteratur: Pierre Encrevé & Marie-Cécile Miessner: “Soulages - L'Oeuvre Imprimé”, BNF / Musée Soulages, Rodez, 2003, kat. 87.
Malerier, skulpturer og grafik, 10. marts 2021