2435/661
Lauritz Hjorth, m.fl. (f. Rønne 1834, d. sst. 1912)
Fem dele stentøj, dekoreret med brune og rødlige glasurer, bestående af fire vaser samt bæger. Delvist sign. H. 8–16,5. (5)
Almindelig brugsslitage.
Vurdering