876/​976

Gustaviansk vægkonsol af bemalet træ med plade af imiteret marmor, sarg udskåret med rosetter og guirlander, front med et cabriole ben udskåret med musling og rocaille. 18. årh.s slutning. H. 83. B. 85. D. 45.

Møbler, varia & tæpper, 4. december 2017

Vur­dering

35.000–40.000 DKK

Hammerslag