2108/​647

Maurice Estève, efter (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)

To udstillingsplakater. En fra Bourges. Tryksign. Picasso og usign. Litografiske plakater i farver. Bladstørrelse 58×38 og lysmål 59×39. (2)

Undersøgt i ramme. Original stand.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

950 DKK
(Autobud) 900 DKK
900 DKK
850 DKK
800 DKK
750 DKK