2108/647
Maurice Estève, efter (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Pablo Picasso, efter (f. Malaga 1881, d. Mougins 1973)
To udstillingsplakater. En fra Bourges. Tryksign. Picasso og usign. Litografiske plakater i farver. Bladstørrelse 58×38 og lysmål 59×39. (2)
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag