Ubekendt maler, ca. 1800
Interiør fra en kro. Usigneret. Gouache på papir. Lysmål 24×30.
Proveniens: ABR auktion 393, 1979 nr. 559.
Undersøgt i ramme. Afskalninger. Bølget papir. Enkelte ridser. Mindre huller/revner på papir.