872/195
Et par franske kandelabre af forgyldt bronze, hver med syv svungne lysarme, rigt støbt med rocailler og ornamentik. Rokoko form, 19. årh.s slutning. H. 65. (2)
Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag