2439/1217
Perlekæde prydet med talrige kulturperler. Perle diam. 6–6,5 mm. Samt et par øreskruer af 14 kt. guld hver prydet med kulturperle. Perle diam. ca. 9,7 mm. L. 45. (3)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Lås mangler perle.
Vurdering