Foto endnu ikke klar
887/620
Kinesisk papirvægt, figur og tripod røgelseskar af kunstjade, papirvægt udskåret med skrifttegn og Chilong i relief, figur i form af liggende vædder, røgelseskar udskårede med drager, Chilong, ring-hanke og design. Vægt 3936 gr. H. 21 cm. L. 13–29 cm. (3)
Prins Henrik: Jadekunst, 29. august 2019
Vurdering
Hammerslag
15 bud