2120/354
Lille fransk regence spejl af forgyldt træ, ramme med spejlglas. 18. årh.s første halvdel. H. 41. B. 37.
Proveniens: Forhenværende Museumsinspektør ved Kongernes Samling, etnolog og kunsthistoriker Gerda Petri (f. 1934- d. 2020).
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
24 bud