2441/1192
Diamantarmring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på ca. 0.50 ct. Vægt ca. 11 g. Indvendig mål 5,5×6,2 cm.
Stemplet 750. Test viser 16–17 kt. hvidguld.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Vurdering
896810 |