1315/1655
Fem div. russiske ikoner forestillende Gudsmoderen og Sankt Nikolaj. Alle dækket af rigt punslet og drevet oklad(enkelte forsølvede). 20. årh. 22×17,5, 23×18, 25×20, 28×20 og 32×26.(5)
Ridser og mærker. Brugsslitage.
Varia, 11. april 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud