1423/1646
En samling Ladakh og turkmenske dragtstykker, bælter og hatte, prydet med forsølvede metal dekorationer, glasperler og marmor knapper. 20. årh.s begyndelse. (17)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mølædt.
Varia, 5. juni 2014
Vurdering
Hammerslag
23 bud