2048/839
Dansk møbeldesign
Hjørnesofa med stel af teak, sider med flet. Hynder i sæde og ryg betrukket med dybthæftet lyst stof. H. 80. L. 240. D. 160.
Pæn nyrestaureret / ny polstreret stand. Nogle mindre ridser og mærker. Enkelte minimale defekter på flet.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag