2412/275
Et par barok lysestager af drevet messing, snoede stammer på ottekantede, hvælvede fodstykker, dekorerede med blomster og bladværk. 18. årh. H. 26. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lysmanchetter loddede. Restaurerede.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
12 bud