1835/1642
Bouliottelampe af forsølvet bronze med tre lysarme, justerbar skærm af grønmalet metal. 20. årh. H. 60.
Skærm opmalet. Sokkel med monteringshuller til ledning. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 30. august 2018
Vurdering
Hammerslag