2439/251
Tysk brødkurv af sølv, gennembrudt kant rigt prydet med blomsterranker, fugle og putti. 20. årh. begyndelse. Vægt ca. 349 g. Diam. 23,5. H. 6,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering