1949/8565
Ivan Dmitrievich Saltykov (, Moskva)
Russisk bæger af sølv, graveret med blomster og bladværk i portalformede felter. Ivan Saltykov, guardeinstemplet AK 1882, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 83 g. H. 7,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte større indtryk.
Russisk tema, 5. december 2019
Vurdering
Hammerslag