2440/​2018

Jn Edmonds, London

Lommeur af sølv med dobbeltkasse. Spendelgang og nøgleoptræk. Hvid emaljeskive medmessingvisere. Ø 47 mm (ur) og 55 mm (yderkasse). Sølvkæde og to nøgler medfølger. 1700-tallets slutning.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Krakeleringer på skiven. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Lyngby

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

1141321 (Autobud) 1.600 DKK
845669 1.550 DKK
1141321 (Autobud) 1.350 DKK
845669 1.300 DKK
1141321 1.250 DKK
845669 (Autobud) 1.200 DKK
1141321 1.200 DKK
845669 1.150 DKK
902261 (Autobud) 1.100 DKK
845669 1.050 DKK
902261 1.000 DKK