1839/715
Piero Fornasetti (f. 1913, d. Milano 1988)
“Astro Labio”. Sæt på fire tallerkner af porcelæn, dekoreret med astronomi motiver samt guld. Udført og stemplet hos Fornasetti, Milano, Italien. Diam. ca. 24. (4)
Almindelig patina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 25. september 2018
Vurdering
Hammerslag
18 bud