2022/570
Niels Bjerre (f. Lemvig 1864, d. Frederiksberg 1942)
Kystparti. Sign. N.B. 1927. Olie på lærred. 46×65.
Moderne kunst og design, 26. maj 2020
Vurdering
Hammerslag