2422/​767

Voss design

Standerlampe af sortlakeret metal med mellemstykke af teak, skærme af plisseret plast. Model 1715. Udført og mærket hos Voss. 1950'erne. H. 155.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Gul skærm defekt.

Moderne kunst og design, 28. maj 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag