2232/525
Olaf Rude (f. Rakvere, Estland 1886, d. Frederiksberg 1957)
Kystparti fra Bornholm. Sign. Olaf Rude. Olie på lærred. 66×102.
Mindre krakeleringer og små afskalninger.
Moderne kunst og design, 9. august 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud