1332/86
F. C. Kiærskou (f. København 1805, d. sst. 1891)
“Sildig sommerdag ved Solnedgang”. Sign. F. C. Kiærskou. Olie på lærred. 24×32.
Retoucheringer og krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 5. august 2013
Vurdering
Hammerslag