893/832
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Grisande”, 1966. Sign. Estève, E.A. Litografi i farver. Lysmål 70 × 54,5
Litteratur: Prudhomme-Estève & Moestrup 39.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 4. marts 2020
Vurdering
Hammerslag