2044/124
Ubekendt maler, 20. årh.
Portræt af en ung kvinde fra Grønland. Usigneret. Olie på lærred. 38×30.
Behov for let overfladerensning. Retoucheringer. Få mindre krakeleringer samt afskalninger i kanten. Én mindre reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag