1947/149
Italiensk bord af rigt udskåret og forgyldt træ. Siderne med huset Bourbons våbenskjold. Plade af rødbroget marmor. Rokokoform, ca. 1870. H. 77. B. 132. D. 82.
Stel med almindelige alders- og håndteringstegn. Pladen med reparationer (har været revnet).
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag