2041/968
Karl Åge Riget (f. Kasted ved Århus 1933, d. 2001)
Søjle. Sign. KR 3/6. Skulptur af poleret stål, monteret på sokkel af granit. H. 37.
Enkelte ridser og mærker. Minimalt kanthak på sokkel. Rust ved riller.
Moderne kunst og design, 6. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
39 bud