Foto endnu ikke klar
888/​915

Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)

Høj fire-polished vase af klart matteret glas med oval base overfang af rødbrunt glas udskåret med motiver i form af blomster og blade. Sign. Gallé, deposé. H. 50,5. B. max. 16,5. D. 12,5.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 26. september 2019

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

14.000 DKK