1846/877
Hans Tyrrestrup (f. Esbjerg 1944)
To kompositioner. Begge sign. Hans Tyrrestrup, 117/150. Litografier i farver. Lysmål hver 27×38. (2)
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 13. november 2018
Vurdering
Hammerslag