2439/86
Et par halvsøjler af marmoreret træ med profilerede toppe og baser. Cirka 1800. H. 257. B. 29. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Afskalninger. Enkelte afslag. Talrige krakeleringer.
Vurdering