2015/681
Dansk møbeldesign
Et par hjørneskabe af palisander, front med fire skuffer og fire låger, bag hvilke hylder. 1960'erne. H. 135,5. B. 90,5. D. 56,5. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Tre nøgler medfølger.
Moderne kunst og design, 7. april 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud