2049/​135

Amfora vase af terrakotta, dekoreret med klassiske sort figurer på terrakotta grund. Stemplet P. Ipsen, Kjøbenhavn eneret 21. H. 32 cm.

Afslag på fod, ridser på kroppen

Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK