2123/​8592

Russisk Mary Bogolyubsky ikon. Tempera på træpanel med dobbelt forsænket billedflade. 17. årh. 28×24,5.

Afslag på kanter. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker.

Russisk tema, 7. juni 2021

Vur­dering

18.000 DKK

Hammerslag