2123/8592
Russisk Mary Bogolyubsky ikon. Tempera på træpanel med dobbelt forsænket billedflade. 17. årh. 28×24,5.
Afslag på kanter. Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker.
Russisk tema, 7. juni 2021
Vurdering
Hammerslag