2419/387
Giovanni Battista Salvi, kaldet il Sassoferrato, efter, 20. årh.s begyndelse (f. Sassoferrato 1609, d. Rom 1685)
Den bedende madonna. Usigneret. Olie på lærred. 73×59.
Behov for let overfladerensning. Revne/hul i lærred. Mindre krakeleringer. Overfalderidser. Mindre afskalninger.
Vurdering
Hammerslag
10 bud