1634/718
Kasper Holten (f. København 1967)
“Kærestebrev”. Sign. Kasper Holten 97. Skulptur af glaseret stentøj. 27×15.
Træpropper på bagside mangler. Mindre revner fra fremstillingsprocessen.
Moderne kunst og design, 23. august 2016
Vurdering
Hammerslag