2448/​29

Fransk kommode af mahogni indlagt med lister af lyst og mørkt træ, plade af Breche d'Alep marmor. Emprie form, 19. årh.s slutning. H. 90. B. 100. D. 46.

Enkelte ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Nøgle medfølger. Nøgleskilt mangler.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

857473 2.100 DKK
891016 2.000 DKK