2021/​214

Ubekendt maler, 19. årh.s slutning

En pige stående i en døråbning med sin harpe. Sign. Olie på lærred monteret på maleplade. 35×25.

Behov for rensning. Minimale afskalninger.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag