2021/214
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
En pige stående i en døråbning med sin harpe. Sign. Olie på lærred monteret på maleplade. 35×25.
Behov for rensning. Minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag