2103/111
Mindre oval bakke af rødmalet metal, dekoreret i guld med ørn og bred bladkrans med bl.a. laurbærblade, sider gennembrudt til hanke, underside i sort. 19. årh. L. 39 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag