1703/645
A. Ring
Oval konfektskål af sølv med svejfet kant. Udført og stemplet hos A. Ring anno 1940. Vægt 148 gr. H. 3,3. B. 11. L. 15.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 17. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
17 bud