2439/1831
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Stort konferencebord af mahogni, bestående af rektangulært bord med udtræk, to D-ender samt seks tillægsplader med sarg i tilhørende opbevaringsborde. Udført og mærket hos A.J. Iversen. (5)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Rektangulært bord: H. 73. L. 240. B. 145.
D-ender: H. 73. L. 76,5. B. 145.
Plader:
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
164145 |