2439/1833
Ole Wanscher (f. Frederiksberg 1903, d. Charlottenlund 1985)
Tre-pers. sofa med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med gul uld. Udført hos snedkermester A.J. Iversen. L. 210.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering