1933/750
Hans Scherfig (f. København 1905, d. Fredensborg 1979)
“Badende elefanter”. Sign. Scherfig 1975, 50/300. Litografi i farver. Lysmål 47 × 62.
Litteratur: Lamberth s. 21.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme. Ramme med skader.
Moderne kunst og design, 13. august 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud