1820/1720
Et sæt på tre lampetter af forgyldt bronze, støbt med bladværk, hver med to lysarme. Rococoform. 20. årh. H. 39. (3)
Monteringshuller. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 17. maj 2018
Vurdering
Hammerslag