2447/321
Margrethebæger af delvis forgyldt sterlingsølv. Udført hos Edvard Andersen. Vægt ca. 145 gr. H. 8. Diam. 9,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering