1710/1625
Hollandsk flisebillede af fajance, dekoreret i gul og mangan med fugl i et bur. Monteret på plade. 19. årh. H. 52. B. 38.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer.
Varia, 9. marts 2017
Vurdering
Hammerslag