1710/​1625

Hollandsk flisebillede af fajance, dekoreret i gul og mangan med fugl i et bur. Monteret på plade. 19. årh. H. 52. B. 38.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Reparationer.

Varia, 9. marts 2017

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag