2115/611
Adolf Hallman (f. Gøteborg 1893, d. 1967)
Familie. Sign. Hallman. Akvarel på papir. Bladstørrelse 38×33.
Undersøgt i ramme. Huller efter tegnstifter.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag