886/​1157

Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)

Uden titel. Sign. Corneille 2003. Bemalet litografi på lærred. 136×104.

Proveniens: Værket er blevet til i Corneilles Atelier i Jaffa, Israel i 2003, som led i en serie malerier, der efterfølgende blev udstillet på Ramat Gan Contemporary Art Museum, Israel samme år.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Moderne malerier og grafik, 4. juni 2019

Vur­dering

60.000 DKK

Hammerslag