André-Antoine Ravrios, efter (, 19. årh.s første halvdel)
Et par russiske stager af forgyldt bronze, efter model af André-Antoine Ravrios (1759–1814), begge støbt med tre ørnehoveder samt laurbærkrans med stjerne. 19. årh.s første halvdel. H. 29 cm. (2).
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Varia, 4. juli 2019