2103/540
Niels Erik Skovballe (f. Herlufsholm 1945)
“Vin”. Sign. monogram, 2019. Olie på plade. 40×47,5.
Udstillet: “I Kunstens Bjørnetjeneste”, Johannes Larsen Museet, februar - maj 2020.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag