Harald Leth (f. København 1899, d. Ålsgårde 1986)
Skovarbejdere i vinterskoven, 1979. Sign. på blændrammen med titel og datering. Olie på lærred. 34×43.
Udstillet: Hjørring Kunstmuseum, 1991, kat. nr. 102.
12 bud
898955 (Autobud) | ||
883380 | ||
898955 (Autobud) | ||
883380 | ||
898955 (Autobud) | ||
883380 | ||
898955 | ||
883380 (Autobud) | ||
898955 | ||
883380 | ||
110315 | ||
868624 |